Dermapen Uygulaması

Dermapen Uygulaması Nedir ?

Dermapen uygulaması, yaşlanma, ince çizgiler, çatlaklar ve akne izleri ve leke gibi cilt problemlerini etkin bir şekilde çözme kapasitesine sahip bir mikro iğneleme prosedürü için küçük bir dermatoloji tedavi cihazı (dermapen) kullanır. Ayı zamanda bu tedavi dermapen mikro iğneleme olarak da adlandırılır.

Geleneksel Çin akupunktur tedavisi gibi, dermapen uygulaması iyileşmeyi desteklemek için cildin üst katmanını uyararak kendi kendini doğal olarak iyileştirmesi prensibine dayanır. Akupunkturdan farklı olarak, dermapen uygulamasının amacı, herhangi bir ağrıyı azaltmak yerine cildin görünümünü iyileştirmektir.

 • Genellikle bir dermapen, cildi uyarmak için kullanılan 12 iğneden oluşur. Kalem cildin üzerinde dikey olarak tutulur ve kalem doğru konuma geldiğinde, iğnenin hızla ileri geri hareket ederek cilde nüfuz etmesine neden olan küçük bir motor açılır.

 • Özel tasarımları nedeniyle, iğneler hafifçe döner ve gözenekleri etkili bir şekilde açar ve cildin üst tabakasını uyarır.

 • Kalemin cildi uyarması önemlidir, çünkü cildin gençleşmesini tetikleyen şey budur. Bir kişi kendini kestiğinde veya incittiğinde, cilt büyümeyi uyaran kolajen ve elastin üreterek kendini onarır.

 • Aynı prensibe göre dermapen uygulamasında mikro iğneleme uygulayarak, cilt uyarılarak cildin kendi kendini tedavi etmesi için elastin ve kollajen üretimini artıracaktır. Özellikle belli bir dereceye kadar, dermapen mikro iğneleme cildi kendini iyileştirmeye zorlar, cildi tazeler ve gençleştirir.

Dermapen Uygulaması Sonucu Tedavi Edebilen Nedir?

 • Dermapen mikro iğnelemeuygulaması en çok ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için yüz çevresinde kullanılır, ancak vücudun farklı bölgelerindeki çatlaklar ve yara izleri gibi yaygın cilt problemlerini tedavi etmek için de kullanılabilir. Dermapen tedavisi almak için olası nedenlerden bazılarına göz atalım:

 • Bir yara izinin görünümünü azaltmak için:Cilt bir yarayı iyileştirip yara izi oluşturduktan sonra, vücut alanı normale dönmüş gibi davranır. Dermapen mikro iğneleme, skar dokusunu delebilir ve hasarlı cildi yeni, izsiz bir ciltle değiştirmeye teşvik edebilir.

 • Çatlak izlerinin görünümünü azaltmak için: Yara izi gibi vücut da çatlakları iyileştirilmesi gereken bir şey olarak görmez. Çatlaklar üzerinde Dermapen mikro iğneleme iyileşmeyi başlatabilir ve yeni cildin büyümesini teşvik edebilir.

 • İnce çizgileri ve kırışıklıkları en aza indirmek için: Cildi dermapen ile sarmanın neden olduğu elastin ve kollajen indüksiyonu, cildin sıkılaşmasına ve kalınlaşmasına neden olarak ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Dermapen mikro iğneleme, bu nedenle, yaşlanma karşıtı bir tedavi olarak düşünülebilir.

Dermapen Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Yaşlanma karşıtı ve yara izi azaltıcı faydalarının yanı sıra, dermapen uygulaması aşağıdakiler dahil olmak üzere birçok faydaya sahiptir:

 • Genişlemiş gözenekleri en aza indirme

 • Cildi sıkılaştırma

 • Alopesi gibi saç dökülmesi problemlerini tedavi etme

 • Cildin ürünleri daha verimli emmesine yardımcı olur, cilt bakım ürünlerinden en fazla faydayı sağlar.

Dermapen Uygulaması İçin İdeal Aday Kimdir?

Dermapen mikro iğneleme minimal invaziv bir tedavidir ve bu nedenle genel sağlık durumunun iyi olması koşuluyla çoğu insan için uygun kabul edilir.

Bununla birlikte, akne ilacı alan kişiler, tedavinin kendileri için uygun olup olmadığını kontrol etmek için doktoruna danışmalıdır. Hamile kadınların da dermapen tedavisi almamaları önerilir.

Dermapen mikro iğnenin ciddi bir yan etkisi yoktur ve bu nedenle yoğun yaşam tarzlarını korumak isteyen kişiler için uygundur.

Tedaviden sonra hafif bir morarma meydana gelebilir ve bir hafta boyunca doğrudan güneş ışığından kaçınılması önerilir ve güneş kremi kullanılması önerilir. Üç gün sonra herhangi bir yan belirti veya kızarıklık kaybolmalıdır.

Dermapen Sonrası Neler Yapılmalı?

 • Yapılan uygulama sonrası 1 gün boyunca güneş ışığı görmemeli. Bunun için yüksek faktörlü kremler kullanılabilir.

 • Uygulamadan sonra 1 gün boyunca uygulama yapılan yere su değmemeli.

 • Yapılan işlem sonucundan 2 hafta ağda, 1 hafta peeling vb. gibi cildi soyan işlemler yapılmamalıdır.

 • Dermapen uygulaması sonrası aşırı terleten aktivite yapmamalı.

 • Makyaj için tavsiye edilen süre min 12 saattir. 12 saatten önce makyaj yapmak cildinizde bir takım sorunlar çıkarabilir ve yapılan işleme geçici/kalıcı zarar verebilir.

Dermapen Yapılırken Yüze Ne Sürülür?

Yapılan işlem sonrası işlem alanına cildi rahatlatacak bir serum sürülür ve 15 dk boyunca soğuk kompres uygulanır. Sürülebilecek başka bir üründe rahatlamanızı sağlayacak soğuk maskeler de rahatlamanızı sağlayacaktır. İşlem sonrası cilt pembeleşir ve işlem yapılan bölgede güneş yanığı tarzında bir his oluşur.
Dermapen yapıldıktan sonraya kadar makyaj vb. gibi ürünleri kullanmayın.

Dermapen Sonrası Kabuklanma

Dermapen işlemi sonrası kabuklanma oluşabilir. Oluşan kabuklanmayı giderebilmek için rahatlatıcı kremler sürebilirsiniz. Oluşan çatlaklar vb. gibi cilt sorunları ise 1-2 gün içerisinde geçecektir. 

Dermapen Uygulaması Hakkında Sık Sorulan Sorular

Dermapen uygulaması acıtıyor mu?

Tedavinin ağrısız olmasını sağlamak için tedaviden önce, genellikle 30 dakika önce topikal bir anestezi uygulanacaktır. Bir hastanın özellikle hassas bir cilde sahip olması durumunda bir uyuşturucu krem de kullanılabilir.

Kalem cildimi kaç kez delecek?

Dermapen saniyede 1.300 mikro delik oluşturabilir, bu delik sayısı cildi normal cilt fonksiyonlarından ödün vermeden kolajen ve elastin üretmesi için uyarır.

Tedaviye nasıl hazırlanmalıyım?

Tedavinizden bir hafta önce bol miktarda su içmek ve bol meyve ve sebze ile sağlıklı bir diyet oluşturarak yemek yemek, cildinizi tedaviye hazırlamaya yardımcı olacaktır. İyi bir cilt bakım rutininin korunması da tavsiye edilir ve tedavinizden 2-3 gün önce cildinizi pul pul dökmeniz önerilir.

Dermapen'in dermaroller'dan farkı nedir?

Dermapen tedavisi genellikle daha az ağrılı olduğundan ve dermapen tedavisinin iyileşme süresi daha az olduğu için dermaroller'den daha üstün olduğu düşünülmektedir.

Kaç dermapen tedavisi gerekli olacak?

Cilt gençleştirme bir tedavi ile sağlanabilir, ancak akne izi gibi daha kapsamlı problemler için birden fazla tedavi gerekebilir.

Kıbrıs Burun Estetiği (Rinoplasti)

Medipark Kliniği, Mağusa

Cerrahi Estetik, Ameliyat, Operasyon

Kıbrıs KBB, Botoks ve Yüz Dolgusu Tedavi İşlemleri

Kıbrıs, Kulak Burun Boğaz, Baş Boyun Cerrahisi

Mustafa Balcıoğlu

Burun estetiği konusunda deneyimli doktor

Rinoplasti doktoru

Rinoplasti uzmanı

Rinoplasti ameliyati

Burun ucu estetiği

çocuk kulak burun boğaz

kulak estetiği

horlama ve uyku apnesi

Bademcik Ameliyatı

 1. Kıbrıs burun estetik uzmanı

 2. Kıbrıs rinoplasti

 3. north cyprus rhinolopasty

 4. Kıbrıs kulak burun boğaz hastalıkları