Hydrafacial Cilt Bakımı

HYDRAFACIAL CİLT BAKIMI AŞAMALARI VE MERAK EDİLENLER

  1. TEMİZLEME, ARINDIRMA

Yumuşak bir eksfoliasyon ve hemen arkasından rahatlatıcı arındırma ile cilt temizlenir, bu sayede yeni cilt katmanı ortaya çıkarılır.

  1. EKSTRAKSİYON, NEMLENDİRME

Cilt üzerindeki gözenekler nazikçe vakumla temizlenir ve cilt hyaluronik asit bileşenleri ile nemlendirilir.

  1. ONARMA, KORUMA

Cildinizin ışıltısını en üst seviyeye çıkarmak için antioksidan ve peptitlerle cilt beslenir. Uzun süreli koruma sağlanır.

Hydrafacial nedir?

Son zamanların en çok tercih edilen cilt bakım işlemlerinden biri olan Hydrafacial nedir, hangi cilt tiplerine, nasıl uygulanır?

Dünyada her 15 saniyede bir Hydrafacial cilt bakımı gerçekleştiriliyor. Sadece geçen sene 2 milyondan fazla kişi Hydrafacial cilt bakımı gerçekleştirdi. Amerika’da 2011 yılından bugüne kadar üst üste her yıl dünyanın en iyi cilt bakım uygulaması seçilen bu sistemin diğerlerinden farkı ne? Neden bu kadar popüler?

Özel bir vakumlama sistemiyle yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere cilde uygulanan bir işlemdir. Nemini ve elastikiyetini kaybetmiş, lekeli, sivilce, siyah nokta ve geniş gözenek problemi olan ciltlere temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma sağlar. Cildin kendini onarma mekanizmasını harekete geçirir.

Hydrafacial MD cihazı “vortex teknolojisi” ile donatılmıştır ve patentli spiral tedavi başlıklarına sahiptir. Standart üç aşamalı cilt bakımının ötesinde, kahverengi cilt lekeleri veya yüzeysel kırışıklıkları hedef alan güçlendirici formüller sunar, cilde anında parlaklık veren besleyici içerikler ile her cilt tipine özel solüsyonlar kullanılır. İşlem sonrası, daha parlak, aydınlık ve taze bir görünüm elde edilir.

Hydrafacial nasıl uygulanır?

Hydrafacial uygulamasında ilk olarak, vakum ve sıvı ile cilt derinlemesine temizlenir. Lekeli, akneli ve gözenekli ciltlerde, tahrişe yol açmadan özel başlıklarla yeni cilt katmanı ortaya çıkarılır.

HydraFacial cilt bakımı işlemi, ölü cilt hücrelerini ve ciltteki fazla sebumu temizlemeye başlar. Daha sonra, gözenekleri tıkayan kir ve yağı kırmak için cilde salisilik ve glikolik asitlerin bir karışımı uygulanır. Cilt tipine ve ciltteki soruna göre özel serumlar uygulanır. Kuru cilt ve ince kırışıklıklar için hyaluronik asit bileşenleri, siyah nokta, genişlemiş gözenekler ve aşırı yağlanma olan ciltler için ise yağ dengeleyici serum uygulaması yapılır. Özel dizaynı sayesinde nemlendirici solüsyonlar, antioksidanlar, hyaluronik asit ve peptidler ile cilt nemlendirilir.

Son olarak, Led Terapi uygulaması ile sivilcelere mavi ışık vererek akneye sebep olan bakteriler yok edilir. İnce kırışıklıklar içinse kırmızı led tedavisi uygulanır. Bu uygulama sayesinde, elastin-kollajen lifleri uyarılır, yenileri sentezlenir ve cilt sıkılaşır. Bakımdan hemen sonra ince çizgilerde azalmalar meydana gelir.

Hydrafacial cilt bakım uygulamasında bir seans ortalama 45 ile 60 dakika içerisinde tamamlanır.

Hydrafacial hangi cilt tipleri için uygundur?

Hydrafacial, kuru ve hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm ciltlere rahatlıkla uygulanabilir. Güvenilir ve acısız bir işlemdir.

İnce çizgiler, kırışıklıklar, elastikiyet ve tonus kaybı, siyah noktalar, yağlı, akneli ciltler, güneş lekeleri, total cilt bakımı, cilt tonu düzensizlikleri, cilt canlandırma, genişlemiş ve tıkalı gözeneklerin tedavisinde kullanılan medikal cilt bakımı uygulamasıdır.

Yaş sınır var mıdır?

Hydrafacial her yaş grubuna uygulanabilen bir işlemdir. Orta yaş ve üzeri ciltler için elastikiyet kaybına yönelik serumlar, gençler içinse sivilce ve yağlanmaya karşı serumlar ve led ışınları kullanılır.

Hydrafacial için önerilen seans sayısı nedir?

Tedavi amaçlı uygulandığında seans sayısı 4-6 olarak tavsiye edilir. Ancak, tek seansla da ciltte gözle görülür iyileşmeler gerçekleşmektedir.

Uygulama sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Hydrafacial uygulamasından sonra özellikle dikkat edilmesi gereken bir durum yoktur. Herhangi bir morluk, ödem, kızarıklık meydana gelmez.

Cilt sağlığını korumada, düzenli bakım ve doğru beslenmenin önemi büyüktür. Ayrıca, yaz-kış, her mevsim güneşin zararlı etkilerinden korunmak adına güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Bu kategoriden diğerleri: « Dermapen Uygulaması İğneli Epilasyon »

Kıbrıs Burun Estetiği (Rinoplasti)

Medipark Kliniği, Mağusa

Cerrahi Estetik, Ameliyat, Operasyon

Kıbrıs KBB, Botoks ve Yüz Dolgusu Tedavi İşlemleri

Kıbrıs, Kulak Burun Boğaz, Baş Boyun Cerrahisi

Mustafa Balcıoğlu

Burun estetiği konusunda deneyimli doktor

Rinoplasti doktoru

Rinoplasti uzmanı

Rinoplasti ameliyati

Burun ucu estetiği

çocuk kulak burun boğaz

kulak estetiği

horlama ve uyku apnesi

Bademcik Ameliyatı

  1. Kıbrıs burun estetik uzmanı

  2. Kıbrıs rinoplasti

  3. north cyprus rhinolopasty

  4. Kıbrıs kulak burun boğaz hastalıklarıKıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Bicare Sigorta